0
hafızayı güçlendiren yiyecekler

Hafızayı Güçlendiren Yiyecekler

Sağlık Dizi Haberleri 44 views
sponsorlu reklam

Hafızayı Güçlendiren Yiyecekler

 
Zihinsel gelişim ve güçlü bir zihne sahip olmak için, yediklerimize, içtiklerimize, uykumuza, strese dikkat etmemiz gerekmektedir. Her yaş aralığının ihtiyacı olan güçlü hafıza, özellikle sınavlara hazırlanan öğrencilerin en çok ihtiyacıdır. Öğrendiklerini çabuk unutma, bilgi karışıklığı yaşama, odaklanamama gibi birçok sorunla baş başa kalmaktadırlar. Sağlık uzmanları hafızayı güçlendiren yiyecekleri anlattı. Bunları tüketerek hafızanızı daha da güçlendirecek zihinsel faaliyetler de başarılar elde edeceksiniz.
Deniz ürünleri: Haftada en az iki defa balık tüketin. Yağlı olan balıkları tercih edin. Yağlı balıklar zihin için gerekli olan vitamini sağlar, hafızanızı güçlendirir.
Yumurta: Sabah kahvaltılarında alınan haşlanmış bir yumurta gün boyu zihinsel faaliyetlerinize yardımcı olur, hafızanızı güçlendirir. Özellikle çocuklarınıza yumurta yeme alışkanlığı kazandırın.
Süt ve süt ürünleri: Yaşınız kaç olursa olsun mutlaka süt ve süt ürünlerini için. Bunların içinde ki vitaminler hafızayı güçlendir, zihinsel süreçlerde başarılı olmanızı sağlar.
Kuruyemiş: Badem, ceviz, fındık bunların her birinden günde birkaç adet tüketmeye çalışın. İçinde ki yararlı yağlar zihinsel faaliyetler için faydalıdır.
Sebze: Sağlıklı bir yaşam için mutlaka sebze tüketin. Sebze birçok sağlık sorunu ve zihinsel güç için gereklidir.
Meyve: Hayatınızda eksik etmemeniz gereken başka bir yiyecekte meyvedir. Bütün meyveler ayrı ayrı faydalıdır. Hafızayı güçlendirmek için özellikle elma, muz ve havuç oldukça faydalı olacaktır.
Bitki Çayı: Yeşil çay, papatya çayı ve günde bir fincan Türk kahvesi için.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir